Typy na výlety

Typy na výlety

Zoo Dvůr Králové (33km – 40 min)
http://www.zoodvurkralove.cz/

Dobruška (4km – 5min)
městečko s malebným historickým centrem, rodný domek F. V. Heka (F. L. Věk z románu A. Jiráska). V muzeu stálá expozice místní židovské komunity včetně vzácné rituální očistné lázně (mikve).
http://www.dobruska.cz/


Hora Matky Boží - klášter (70 km – 1hod 15min) - Dolní Hedeč
je po staletí cílem mnoha poutníků, kteří chtějí posílit svou víru hlubším setkáním s Bohem i Ježíšovou Matkou Marií. Bohoslužby na této mariánské hoře mají uvádět každého člověka k usebrání a obnově jeho života.
http://www.kraliky-klaster.cz/


Letohrad (49 km 50 min)
 v 19. století první výroba sirek na území Českého království, v muzeu expozice dějin sirkařství. Součástí sbírek jsou originální saně císaře Napoleona, na kterých přijel v roce 1812 z Ruska do Drážďan. Muzeum řemesel. 
http://www.info.letohrad.eu/z-mesta/


Pastviny (50 km – 51 min)
vodní nádrž na Divoké Orlici, oblíbená rekreační oblast.
http://www.obecpastviny.cz/


Potštejn  (32 km – 35 min)
Malebné městečko Potštejn, krčící se na úpatí zalesněného kopce a obtékané meandrem Divoké Orlice. Majestátní dominantou Potštejna je hrad, který byl za dlouhá staletí barvité historie dobyt jen jednou – samotným Karlem IV. Od 18. století mu co do kulturní hodnoty směle konkuruje barokní zámek, vystavěný rodem Harbuval Chamaré. 
http://www.hrad-potstejn.cz/


Zemská brána (35 km – 37 min)
chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo. Řeka zde vyhloubila romantické údolí v pevných, ale rozpukaných rulách a pronikla tak do vnitrozemí Čech. Je zde vybudovaná naučná stezka Zemská brána. Její 3 km dlouhá trasa, která má celkem 22 zastavení, sleduje modrou turistickou značku směrem na Klášterec nad Orlicí.
http://www.orlickehory.net/mista/zemskabrana.htm


Deštné v Orlických horách (22 km – 25 min)
nejvyšší hora Orlických hor (1115 m) s vyhlídkovou věží. Nádherný kruhový výhled na Orlické a Rychlebské hory, Kralický Sněžník, Suchý vrch, přehradu Rozkoš a Krkonoše se Sněžkou.
http://www.obec-destne.cz/turistika/priroda/

Neratov (47km – 50min)
(pův. Bärnwald) byl významným poutním místem již od 2. poloviny 17. století, na pouť sem přicházely údajně až čtyři tisíce poutníků. Zázračná moc se přičítala milostné sošce Panny Marie a prameni, který vyvěrá u kostela.
http://www.neratov.cz

Ratibořice – Babiččino údolí  (23 km 27 min)
Naučná stezka prochází územím národní přírodní památky Babiččino údolív okolí Ratibořic u České Skalice. Seznámí nás s místy, kde prožila své dětství spisovatelka Božena Němcová a našla zde inspiraci k napsání knihy Babička. 
http://www.ratiborice-babiccinoudoli.cz/

Jste zde: Domů Turistika Typy na výlety